Profil

Ahoj,

jak se jmenuji už asi víte. Napsat sám o sobě pár řádek není až tak jednoduché jak to vypadá, ale zkusím to. Myslím, že jsem úplně obyčejný kluk, co začal na jezdit na snowboardu, když mu bylo patnáct.

Čím víc mě to bavilo, tím víc jsem jezdil. Začal jsem jezdit na slalomáku, ale po pár letech jsem zjistil, že měkké prkno mi vyhovuje víc. Teď jezdím na snowboardech LTB, které jsou úplně bezvadný. Mám jedno na freestyle a pár závodních na snowboardcross.

Nevím přesně proč, ale závody v crossu mně jdou víc než všechno ostatní, takže se věnuji převážně téhle zábavě. Je to vážně legrace a vzrušení – jet rychle zatáčky nebo skákat dohromady s ostatními a bojovat o každý centimetr na trati. Vymýšlet, kde podskočit, podjet či předjet soupeře. Bezvadný na snowboarcrossu je i to, že když dojedeš, tak přesně víš na čem jsi a žádný rozhodčí ti nemůže uškodit.

Kromě závodění si samozřejmě rád zajezdím v parku nebo sjedu nějaký freeride. Snowboarding je prostě krásný sport a zábava. Když nemám na nohou snowboard, tak tam mám nejraději surf, boty na lezení nebo kajak. Sport mám rád všeobecně a rád zkouším nové věci, takže letní příprava je pestrá: rekreačně skáču z letadla, jezdím na kole, plavu, hraji squash, zajdu na thai box, jógu a když trenér jinak nedá, tak zajdu i do posilovny. No a když jsem unavený, tak si rád přečtu knížku nebo mrknu na nějaký film.

A abych mohl všechno tohle podnikat, tak chodím i do práce. Pracuji pro firmu Mofo Hungary, která má v ČR zastoupení značky Oakley.

Narodil jsem se 1. července 1981, měřím 185 cm a vážím 85 kg. Zatím jsem svobodný a myslím, že i bezdětný. Vystudoval jsem UK FTVS, jsem členem Dukly Liberec a mezi moje hobby patří windsurfing, muay – thai, parašutizmus, MTB, potápění, dobrá kniha a dobré jídlo.

Michal z pohledu trenéra Marka Jelínka

Michal je velmi nadaný, sebevědomý mladý muž, který stále ještě hledá cestu k tomu stát se zcela dospělým, přičemž své největší životní a sportovní úspěchy má stále před sebou.

Snowboarding, potažmo snowboardcross, jej jako moderní a plnohodnotné sportovní odvětví vhodné pro rozvoj kvalitních morálně volných, ale i morfologicko funkčních vlastností na této cestě provázejí. Mým úkolem trenéra, kamaráda, člověka, který s ním tráví velmi mnoho času, je jej na jeho cestě pozitivně ovlivňovat.

Pokouším se jej vhodně formovat nejen po stránce sportovního vývoje, ale pochopitelně (a to je dalším z úkolů trenéra) i po té stránce lidské. Tato cesta, kterou se Michal (a já spolu s ním) vydal, není jednoduchá. Zvolil si sport, při jehož provozování na vrcholové úrovni v ČR musíte překonat mnoho významných překážek, od těch klimatických a geologicko morfologických až po ty neméně důležité – finanční.

V průběhu své dosavadní kariéry se Michal, i přes složité podmínky a objektivní překážky, dokázal propracovat na závodníka nejvyšší světové úrovně. Třinácté a trochu nešťastné místo na OH, vítězství ve finálovém závodě SP loňské sezóny v japonském Furanu i letošní celkové vítězství v seriálu EP to jen potvrzují.

V poslední, právě ukončené, sezóně se sice nedařilo podle očekávání (i díky zraněním a nemocem), ale Michal má před sebou ještě spoustu času a bude mít ještě hodně příležitostí k výborným výsledkům na cestě k olympijskému zlatu v roce 2010. Pokud se poučíme z předchozích chyb, budeme systematicky pokračovat v Michalově rozvoji a štěstěna bude při nás, těším se a rád budu přítomen radosti, kterou bude Michal prostřednictvím úspěchů při reprezentování ČR rozdávat nejen dětem a mladým lidem v České republice. Budu ze všech sil napomáhat tomu, aby mladá přicházející generace nacházela v Michalovi svůj lidský vzor, jako v minulosti ve Věře Čáslavské, Emilu Zátopkovi, či v současnosti Janu Železném nebo Kateřině Neumannové.

Michal pohledem jeho Managera

Michal Novotný je reprezentant a nejlepší český snowboardcrossový závodník za posledních několik let. Má výrazné předpoklady dosáhnout úspěšných výsledků na Olympijských hrách, i při závodech Světového poháru.

Michal je prototypem úspěšného mladého člověka, a to nejen na poli sportovním, ale i z hlediska rozvoje vlastní osobnosti. Je absolventem Karlovy Univerzity – Fakulty tělesné výchovy a sportu, má nemalé zkušenosti v oblasti marketingu při zastupování zahraničních firem.

Stoupající výkonnost a dosažené výsledky za posledních několik let podtrhují psychickou a sportovní vyrovnanost závodníka a člověka v jedné osobě.

Michal spolupracuje s nejlepším českým snowparkem – O2 Extra Parkem v Rejdicích. Na tamní sjezdovce pomáhal vybudovat snowboardcrossovou trať, která umožňuje v Česku realizaci závodů evropské úrovně (např. O2 Evropský pohár). Je zároveň jedním z patronů parku. Více informací o O2 Extra parku najdete na webu www.o2extra.cz.