První letošní závod Světového poháru v Evropě

19/01/2008 | 20.10 | admin bez komentáře

První Světový pohár v letošním kalendářním roce byl naplánován na krásnou lednovou neděli třináctého. Vzhledem k tomu, že v Čechách stále nemáme žádnou trať, kde bychom mohli trénovat, vyrazili jsme se opět rozjezdit na rakouský Kaunertal, kde trať je.

Počasí plus mínus vyšlo a i přes to, že jsem byl po nemoci a udělal jsem si lehounké zranění kolene, tak proběhl trénink bezvadně. Ve středu jsme se přesunuli do Bad Gasteinu, ve čtvrtek si prohlédli a zapamatovali trať a v pátek nás čekal první trénink. Trať byla rychlá, ledová a měli jsme z ní celkem slušný respekt. Každopádně jsme to nějak zvládli až na Klárku, která bohužel v poslední jízdě předvedla karambol, spadla na hlavu, rozlomila helmu, moc si toho nepamatovala a musela do nemocnice na vyšetření. Marek ji rozumě závod nedoporučil a tak bohužel další dny jen fandila.

Já sem v kvalifikaci udělal chybu, ale naštěstí jsem i tak postoupil z 22. pozice. Příjemně překvapil Pavel Heiník, který postoupil z 21 místa. Bohužel nepříjemně překvapil David Bakeš, který nepostoupil. Což byla fakt škoda, ale známe to každý a bohužel i tyto chvíle k našemu sportu patří.

V první rozjížďce jsem narazil hned na dva velké favority celého závodu (prvního a druhého v celkovém pořadí SP z loňského roku). První rozjížďku jsem ještě nějak zvládl, ale ve druhé jsem udělal pár chyb a k postupu mezi top 8 bylo daleko. Celkově z toho bylo 12 místo, což není špatné, ale spokojený s tím být nemůžu.

Na závěr bych řekl, že jsme udělali jako team velký krok kupředu a na těchto závodech jsme měli opravdu skvělý servis. Byla s námi fyzioterapeutka Terezka, která je fantastická. Byl s námi Petr, který nám pomáhal s mazáním, teda spíš my jsme pomáhali jemu a byl s námi psycholog Oleg Mazurov, se kterým byla velká legrace, a doufáme, že se nám podaří sehnat dostatek finančních prostředků, aby s námi celá parta mohla jezdit příští rok po všech závodech a ne jen po závodech v Evropě.

V neděli odjíždím na X Games, což bude další velká legrace, tak se moc těším. Bohužel stále hledám ubytování, v tomto termínu to není vůbec jednoduchá záležitost. Sportu zdar.

Vlož komentář