Vítězství ve finále Světového poháru SBX

25/03/2009 | 10.18 | admin bez komentáře

Minulý týden se mi, podruhé v kariéře, podařilo vyhrát závod Světového poháru ve snowboardcrossu a zopakovat si úspěch z Furana 2006. Jelo se v italském Valmalencu a bylo to bezvadný.

Trať byla perfektní, plná skoků a velkých boulí. Prostě legrace. Akorát nás trochu trápilo počasí, které se před závodem úplně změnilo, závodní LTB jelo hůř než tréninkáč a kluci z našeho teamu museli narychlo přemazávat v restauraci na svahu.

Rozjížďky mi v závodě ale vycházely výborně a na finále mi pod nohama přistál přemazaný závoďák, který jel jako blázen a vyšlo to nejlépe, jak mohlo. Ve finále za mnou skončil Nick Baumgartner, David Speiser a Paul-Henri Delerue.

Sezónu hodnotím jako velmi vydařenou, pětkrát jsem byl v TOP 10, z toho v Bad Gasteinu druhý. V celkovém hodnocení SP ve snowboardcrossu jsem skončil na 4. pozici, což je zatím moje nejlepší umístění.

Na konci března se ještě chystám na Mistrovství České republiky, a potom pomalu začneme s týmem, pod vedením Marka Jelínka, makat na přípravě na olympijskou sezonu.